יום שני, 20 בינואר 2014

אנחנו כותבים בעקבות האייפדים ושילובם בלמידה המפגש עם רינה כהן

19 תגובות:

 1. מעניין, אכן האייפד הוא ה-מילה החמה בחינוך המיוחד. האפליקציות מדהימות והילדים יוצאים נשכרים.

  השבמחק
 2. היה מפגש מרתק. למדתי ששווה לשלב את האייפד ככלי עזר בתהליך הלמידה, שהוא גורם למוטיבציה טובה יותר ללמידה אצל תלמידים מאוכלוסיות מורכבות ומקדם אותם רבות.

  השבמחק
 3. מפגש מרגש ביותר!! חשיפה לאפליקציות לפי הקשרים עם סרטונים המדגימים עבודה. הייתי שמחה אבל ללמוד ממש על האפליקציה החדשה קצת יותר כדי שאוכל לעבוד בה.
  ממליצה לכם להיכנס למתי"א באר שבע למדור תחומי תוכן תקשוב, אביבה רכזת המתי"א הכינה מדריכים לאפליקציות.
  בחדרה התחלנו השנה השתלמות וההיענות מדהימה. אם חששתי שלא יגיעו לי משתלמות אז הקורס סגור ומלא. מקווה שבעתיד גם נרכוש אייפדים למסגרות. תודה רינה וירדן על המפגש!!

  השבמחק
 4. תודה רבה על המפגש. היה מאוד ענייני ומעניין. למדתי כלים חדשים שלא הכרתי מקודם ובהחלט יכולים להשתלב בעבודתי עם התלמידים. מחכה לסיום ההשתלמות, בכדי להתנסות באפליקציות החדשות

  השבמחק
 5. מפגש אפקטיבי מאוד. הכרתי אפליקציות חדשות אשר יסייעו לי בתפקידי כקלינאית תקשורת בגני חינוך מיוחד. במיוחד אהבתי את הפירוט של האפליקציות הקיימות ב- my first apps.
  תודה לרינה

  השבמחק
 6. היה שיעור מעניין מאוד. האייפד הוא לרוב כלי משחק אצל רוב הילדים. ניתן לנצל זאת ככלי למידה מעולה. כמו כן, ישנם ילדים שללא אייפד היו מתקשים מאוד להשתלב בכיתה הרגילה.
  המון תודות על שיעור מרתק.

  השבמחק
  תשובות
  1. היה שיעור מעניין ומרתק, באמת נצן אפיקים חדשים ומאתגרים. אני מקווה שאכן איישם חלק מהם בלמידה. אצלי יש ילדים שממש זקוקים לזה כגון PDD ותסמונת דאון גבוה. כבר שלחתי אמא להיכנס לאתר בפייסבוק. תודה!!אני מוכנה להתשלם בכזה קורס.

   מחק
 7. תודה רבה. יש לי תלמיד בכיתה שמשתמש באייפד אנחנו בעיקר חושפות אותו ללוח התקשורת כדי לעודד שימוש בהם. אהבתי מאד את ה DRAGON שמאפשר לדבר ולכתוב בו זמנית. לילה טוב, קרן

  השבמחק
 8. בשיעור היום למדתי על החשיבות הרבה שיש לאייפדים בקידום אוכלוסיות חינוך מיוחד וילדים עם קשיים בכלל.האפליקציות הרבות בתחומי הלימוד השונים כגון חשבון, מיומנויות מוטוריות,שיפור במיומנויות זיכרון וחשיבה מקלות על הילדים ומאפשרות להם להיות עצמאיים יותר בחיי היום יום ומקדמות אותן באופן משמעותי.

  השבמחק
 9. נטלי דויטש (בטעות נכתב לי קודם כאנונימי לכן מעתיקה את תגובתי שוב).
  מפגש אפקטיבי מאוד. הכרתי אפליקציות חדשות, אשר יסייעו לי בתפקידי כקלינאית תקשורת בגני חינוך מיוחד. במיוחד אהבתי את הפירוט של האפליקציות הקיימות ב-my first apps/
  תוד לרינה.
  נטלי דויטש

  השבמחק
 10. היום נפתח לי יותר הפתח לעולם הטאבלטים והאיפדים ושימושם בהוראה. אני חושבת שכמורת שילוב היה מאוד נחמד להיעזר באיפד אחד או שניים :)
  למדנו כלים מגוונים ואפליקציות מעניינות:
  כמו לדוגמא: memo game - משחק הזיכרון, math 3-4' sounding board, ufsunv/
  בייחוד אהבתי את הרעיון של האפליקציה: dragon בה ניתן להמיר דיבור לכתיבה. אפליקציה זו יכולה לסייע רבות עבור תלמידים שכתב ידם אינו קריא.
  נהנתי מאוד והכרתי דברים חדשים גם לשימוש המשפחה האישית שלי. תודה!!

  השבמחק
 11. תגובה מעפרה פולק:
  שיעור מאד מעניין. למדתי כמה האייפד הוא כלי ידידותי לשימוש, המאפשר לנו שימוש באפליקציות רבות ומגוונות. במיוחד אהבתי את האפליקציות השונות בתוכנית הכנה לחיים של לב 21.

  השבמחק
 12. שלום, ממש נהניתי למדתי והיכרתי אפליקציות נהדרות המתאימות לשימוש לאוכלוסיות החינוך המיוחד ובכלל לילדי הפרטיים שמאוד ישמחו לשחק ולהשתמש בהם. אם בעבר ראיתי במכשיר הזה כחפץ אשר גורם לנתק חברתי ולחוסר אינטראקציה היום הבנתי את הטעות שלי בחשיבה שלי על כך, לא רק שזה תורם לאינטרקציה חברתית בחברת השווים אלא זה גורם ליצירת קשרים חברתיים עם כלל האוכלוסיה שזאת השאיפה שלנו להוביל את האוכלוסייה המיוחדת לכלל האוכלוסיה. תודה רבה

  השבמחק
 13. שיעור מעניין ומעשיר. הרבה מהאפליקציות כבר מוכרות לי (תודה למארי חליבה ) אך שמחתי להכיר את האפליקציות המאפשרות הקלטת מלים בעברית. נראה לי שאהנה גם מאתר האייפדים לבעלי צרכים מיוחדים.
  אולגה אורנה מאייר

  השבמחק
 14. ערב טוב ,
  נושא המפגש מעניין ומקסים , אין סוף לפתוח שיטות וכלים בהוראה מתוקשבת , כל הכבוד , ותודה רבה
  הכרנו הרבה אפלקציות חדשות בתחומים שונים , אפלקציות לעבודה עצמית והאחר כגון הסריקה והקליטה
  מיומנות חשיבה ויצרתיות , אפשר לשתף עם אחרים גם כן ולקדם המטב הערכי לימודי חברתי ורגשי אצל הילדים

  לילה טוב
  ראנין עבד אלחי

  השבמחק
 15. מפגש מעניין ומעשיר מאד. אני באה במגע עם האייפדים בעבודה עם ילדי גן לקויי שמיעה, אולם עד כה ראיתי שהדבר נפוץ יותר אצל קלינאיות התקשורת. מעניין לחשוב כיצד ניתן להשתמש במדיום זה בטיפול באמנות (ככלי ליצירה עבור ילדים המתקשים מבחינה מוטורית וכד').
  תודה רבה, מיקי אמסטרדם

  השבמחק
 16. היה מפגש מרתק. תודה לרינה כהן המקסימה!

  השבמחק
 17. שלום לכולם
  תודה על הפירגון
  ראיתי שרובכם הצטרפתם לקבוצה שלנו בפייסבוק, שם גם אני לומדת כמעט כל יום משהו חדש.
  לגבי האפליקציה - make it אפליקציה פורצת דרך - וכבר בקשתי מאורית אבן חיים שתכתוב לה מדריך , כך שבקרוב נפרסם זאת . המשך השתלמות מהנה , רינה

  השבמחק
 18. המפגש היה מרתק מעניין ומפרה. בעבודה טרם עבדתי עם אייפד ובזכות המפגש למדתי כי הכלי יכול לתרום מאוד בלמידה בכיתה.
  אני מקווה שבשנה הבאה אוכל להשתמש בכלי זה .

  השבמחק